Letní tábor 2018

Popis cesty autem na tábořiště

Jelikož řada z vás jede vlastním vozem na táborovou brigádu, veze dítě na tábor a nebo odváží dítě z tábora, určtě se vám bude hodit popis cesty z Prahy.

 1. Najeďte na dálnici D4 a projeďte se po celé její délce až na samotný konec za Dubencem.
 2. Dále pokračujte po silnici I/4 skrze Milín, Chraštice, Chraštičky, Rakovice a Čimelice, abyste u Mirotic opět najeli na další část dálnice D4.
 3. Pokračujte dále po dálnici D4, ze které se na kopci u Nové Hospody nepozorovaně stane silnice R20.
 4. Po R20 a později po I/20 pokračujte až do Písku.
 5. Projeďte pískem stále rovně po hlavní silnici (I/20) ve směru na Protivín, Vodňany a České Budějovice.
 6. Sledujte ukazatele a nezapomeňte odbočit na Vodňany.
 7. Skrze Vodňany projeďte po hlavní silnici a pokračujte po silnici č. 141 směrem na Bavorov.
 8. Dávejte pozor na cestu. Silnice je úzká, krajnice mnohde zcela chybí a často zde lze potkat autobusy či nákladní vozy. Ve Sviněticích potkáte velmi ostrou a velmi špatně značenou zatáčku z vašeho směru vlevo.
 9. Skrz Bavorov projeďte opět po hlavní silnici. Dávejte pozor, silnice vede přes náměstí diagonálně, chodci ji často ignotují, uličky jsou místy úzké a kočičí hlavy kloužou.
 10. Z Bavorova vyjíždíme stále po silnici 141 ve směru na Strunkovice nad Blanicí. Až do Strunkovic ale zajíždět nebudeme, není tam nic zajímavého. Držte se stále na hlavní silnici.
 11. Projedete obcemi Žíchovec a Těšovice a za těšovicemi potkáte kruhové objezd, po kterém se vydáte třetím výjezdem, tedy vlevo.
 12. Vítejte na silnici 145, nenechte se moc unést náhlou šířkou silnici, pozorně sledujte ukazatele a sledujte odbočku na Vitějovice. Je to prudká zatáčka vpravo před čerpací stanicí a malé parkoviště před památníkem svádí k odbočení o něco dříve, než je vhodné.
 13. Po odbočení opět sledujte ukazatele a po cca 500 metrech budete odbočovat opět na Vitějovice, tentokát vlevo.
 14. Touto odbočjkou jste se konečně dostali přímo do Vitějovic. Gratulujeme. Skrze Vitějovice projeďte opět po hlavní silnici. Je to směr Vrbice, ale mnoho ukazatelů nepotkáte.
 15. Pokud máte sportovní automobil s nízkým povozkem, neradi jezdíte v terénu anebo se vám prostě nechce jezdit po špatně zpevněné lesní cestě, je čas nyní vyhledat místo na zaparkování a zbytek cesty urazit pěšky. Do cíle zbývají přibližně 3 km.
 16. Přibližně 200 m za cedulí označující konec obce, před začátkem stoupání, se nachází odbočka vpravo na lesní cestu. Po stejné cestě vede též zelená turistická značka. Odbočte na ni.
 17. Po lesní cestě pokračujte ještě cca. 3 km. To, že vidíte z cesty skautský tábor ještě neznamená, že je to ten náš. Až uvidíte ostatní zaparkované vozy, zaparkujte také.
 18. NEZAJÍŽDĚJTE AUTEM NA LOUKU. Víme, že to jde a víme, že jste dost šikovní řidiči, abyste to zvldáli, ale nestojíme o vyjeté koleje napříč tábořištěm. Zaparkujte podíl cesty a ěch posledních dvěstě metrů dojděte pěšky.

Mapa trasy na Mapy.cz Mapa trasy na Google mapách